Biuro konstrukcyjne

Biuro konstrukcyjne

Zatrudniamy blisko 300 konstruktorów wyspecjalizowanych w 30 dziedzinach biuro, dając unikalną szansę udziału w pracach przy silnikach na każdym etapie cyklu życia produktu – od koncepcji, przez konstrukcję, obliczenia, budowy prototypów, testy, certyfikację, wsparcie produkcji i eksploatacji oraz remonty silników.

 

Konstruujemy tu moduły najnowszych silników z rodziny PW800, PW1000, czy APS5000, ale również starszych konstrukcji firmy Pratt & Whitney, takich jak PT6, czy PW4000. Prowadzimy również projekty silników eksperymentalnych, które dopiero za kilka lat trafią na rynek i będą stanowić o konkurencyjności firmy P&W na rynku lotniczym w przyszłości. Moduły silników tutaj projektowanych są instalowane w płatowcach wszystkich znaczących producentów samolotów takich jak Airbus, Boeing, Bombardier, Embraer, ATR czy Dassault.

 

Działamy w ramach zintegrowanego kanadyjsko-amerykańskiego biura konstrukcyjnego Pratt & Whitney, dzięki czemu pracownicy globalnie wymieniają się doświadczeniem i wiedzą.